Lansinoh
Lansinoh
Butelki dla niemowląt - na co zwracać uwagę?
Karmienie dziecka to nie tylko sposób na zaspokojenie jego głodu. To także budowanie bliskiej i pełnej miłości relacji. Najważniejsze jest aby maleństwo było zdrowe i szczęśliwe, a mama spokojna i zrelaksowana. Karmienie butelką zapewnia niemowlęciu wszystkie składniki odżywcze potrzebne do zdrowego wzrostu i prawidłowego rozwoju.
Jakie butelki do karmienia wybierać - szklane czy plastikowe?
W obecnych czasach, kiedy ludzie starają się dbać o środowisko, dużo mówi się o produkcji śmieci, powstaje pytanie, czy powinno się kupować szklane butelki dla niemowląt, czy plastikowe. Wszystkie mają zalety i wady. W związku z tym każdy musi samodzielnie dokonać wyboru. Warto wybierać produkty od renomowanych producentów, takich jak Chicco, Canpol czy Avent. Sklepy internetowe oferują szeroki wybór. Są dostępne butelki wykonane z różnych materiałów, w wielu kształtach, kolorach i o różnych pojemnościach.
Zalety i wady butelek ze szkła
Podstawową zaletą szklanych butelek do karmienia jest to, że nie mają smaku i zapachu. Są wyjątkowo odporne na ciepłe i zimne temperatury oraz czynniki zewnętrzne. Tym samym są mniej podatne na wszelkiego rodzaju bakterie i zarazki. Wadą szklanych butelek jest to, że pękają szybciej, znacznie łatwiej je stłuc i są zdecydowanie cięższe od plastikowych.
Butelki z tworzyw sztucznych
W przeciwieństwie do butelek szklanych, plastikowe są znacznie lżejsze niż butelki szklane. Poza tym nie pękają i nie tłuką się tak szybko, jeśli na przykład spadną. Jednak są znacznie bardziej podatne na zarysowania. Trzeba je odpowiednio czyścić, bo łatwo rozmnażają się w nich bakterie i zarazki. Przed zakupem należy zwracać szczególną uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Jest to bardzo ważne w przypadku butelek do karmienia wykonanych z tworzywa sztucznego. Zdecydowanie należy wybierać tworzywa wolne od BPA, najlepsze są polipropylen lub poliamid.
Butelki do karmienia - kształt i pojemność
Duże znaczenie ma kształt. Otwór powinien być na tyle duży, aby można było bez trudności wyczyścić butelkę w środku. Niemowlęta nie piją dużo, szczególnie na początku. Nie trzeba od razu kupować butelki o pojemności 240 ml. Przez pierwsze parę miesięcy wystarczą butelki dla niemowląt 60 ml.
Jaki wybrać smoczek?
Ważne jest, aby picie z butelki nie sprawiało trudności maluchowi, dlatego trzeba wybrać odpowiedni smoczek. Niemowlęta do sześciu miesięcy potrzebują smoczka nieco mniejszego i cieńszego niż starsze dzieci. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na zalecenia producenta dotyczące wieku.
Butelki do zadań specjalnych
W przypadku niemowląt, które mają skłonności do kolki, już przy zakupie butelki lub smoczka można temu częściowo zapobiec. Na rynku są dostępne butelki i smoczki antykolkowe. Specjalny zawór zapewnia, że maluch połyka mniej powietrza podczas ssania.
Jak dbać o butelki?
Noworodek ma jeszcze niewykształcony i słaby układ odpornościowy, jest podatny na najmniejsze bakterie i zarazki. Przed pierwszym użyciem butelki należy ją wygotować i wysterylizować. Warto się zaopatrzyć w elektryczny sterylizator parowy lub mikrofalowy. Po każdym użyciu należy bardzo dokładnie wymyć butelkę, smoczek i zakrętkę gorącą wodą. Można użyć łagodnego detergentu lub środka do czyszczenia butelek, który można kupić w drogerii lub aptece. Aby wyeliminować wszelkie bakterie i zarazki, butelki, smoczki i zakrętki należy wysterylizować codziennie pod koniec dnia.
Piękno i pewność siebie idą w parze, tworząc wyjątkowy, przyciągający innych blask.
Kobieta, która jest pewna siebie, emanuje energią, która przyciąga uwagę i podziw. Jej postawa i uśmiech są odzwierciedleniem jej wewnętrznej siły.
Pamiętaj, że prawdziwe piękno pochodzi z wnętrza. Kiedy czujesz się pewnie i komfortowo w swojej skórze, Twoje piękno naturalnie się uwidacznia.
Utrzymuj pozytywne nastawienie, dbaj o siebie zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie, a Twoja pewność siebie będzie rosnąć, sprawiając, że Twoje piękno będzie jeszcze bardziej promieniować!
-
10,99 złNajniższa cena: 12,99 zł-15%
-
20,18 złNajniższa cena: 24,90 zł-19%
-
10,90 złNajniższa cena: 9,90 zł--10%
-
5,50 złNajniższa cena: 7,99 zł-31%
-
34,86 złNajniższa cena: 34,86 zł-0%
-
27,99 złNajniższa cena: 28,90 zł-3%
-
18,75 złNajniższa cena: 24,00 zł-22%
-
9,90 złNajniższa cena: 10,90 zł-9%
-
10,90 złNajniższa cena: 9,99 zł--9%